Wózkersi

Nasze forum dedykowane jest głównie ludziom poruszającym się na różnego rodzaju wózkach. Zapraszamy również osoby doświadczone inaczej jak i osoby zdrowe, gdyż pragniemy stworzyć tu grono przyjaciół Wóżkersów.

Ogłoszenie

UWAGA FIRMY!: Jeśli chcą Państwo dołączyć do grupy "Firmy" prosimy o kontakt z administratorem wozkersi@gmail.com ******************************************************************************************************************************************************** Od 3 września do 30 października możesz pomóc nam zaprojektować logo naszego forum. Najlepszy projekt zostanie umieszczony na forum. Projekty przesyłamy na adres: wozkersi@gmail.com

#1 2011-09-03 11:09:00

 Roudrunner

Administrator

status wozkersi@gmail.com
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-08-20
Posty: 14
Data urodzenia: 11.05.1984
Schorzenie: Mózgowe porażenie Dziecęce
Twój wózek (model): Jazzy Select 14

Sejm za zmianą ustawy o rencie socjalnej.

29 sierpnia odbyło się w Sejmie drugie czytanie projektu ustawy o rencie socjalnej. Wszystkie kluby parlamentarne poparły go jednogłośnie. Dziś podczas głosowania porannego Sejm jednogłośnie przyjął ustawę o rencie socjalnej.

- Długo czekaliśmy na to rozwiązanie, które będzie dużym impulsem do podjęcia pracy dla tych, którzy tkwią w tzw. pułapce rentowej. Ja także jestem rencistą socjalnym i dobrze pamiętam swoje dylematy z tym związane – mówi poseł Marek Plura.

Poseł bardzo pozytywnie ocenia odbiór projektu ustawy podczas drugiego czytania. – Byłem bardzo zadowolony jako sprawozdawca z tak przychylnego przyjęcia projektu przez wszystkie kluby parlamentarne – podkreśla.

- Jest to inne rozwiązanie niż projekt poselski, który ja również podpisałem, a który zakładał całkowite zniesienie limitu zarobkowego. Jednak były dwa argumenty, które nie pozwoliły przyjąć go w takiej formie. Po pierwsze, konstytucyjny: nierówność – inni renciści posiadają takie limity, ale także stanowisko ministra finansów, które wskazywało, że budżet państwa mógłby doznać zbyt dużego uszczerbku w takiej sytuacji – komentuje poseł Plura.

Podkreśla także, że to bardzo ważny, pierwszy krok do systemu wsparcia dla tych osób niepełnosprawnych, które startują w aktywne, samodzielne życie. – Mam nadzieję, że jest to dobry początek dla naszej dalszej pracy w przyszłym parlamencie – dodaje Plura.

Zgodnie z przyjętym projektem ustawy, art. 10 w ustawie o rencie socjalnej z 27 czerwca 2003 r. otrzymuje obecnie brzmienie: „Prawo do renty socjalnej zawiesza się za miesiąc, w którym zostały osiągnięte przychody, o których mowa  w ust. 1-5, w łącznej kwocie wyższej niż 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego do celów emerytalnych”.

W ten sposób zrównano rencistom możliwości dorobienia – zarówno do renty socjalnej, jak i renty z tytułu niezdolności do pracy - do 70 proc. średniej krajowej.

Ustawa ma wejść w życie z dniem 1 stycznia 2012 r.


Jestem kim jestem i nie straszny mi wózek!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.megamen.pun.pl www.ib4um.pun.pl www.wawel.pun.pl www.pes6ligaonline.pun.pl www.altanka.pun.pl